خانه / آخرین اخبار / در آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی چه خبر است؟

در آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی چه خبر است؟

انتشار ویدئوی از رقص دانش‌آموزان دختر به همراه معلمان مرد خود در یکی از مدارس مهاباد، نشان می‌دهد که نهاد متولی آموزش در آذربایجان‌غربی نیازمند تغییرات اساسی و مدیریتی است، چرا که مدتی است شاهد ناکارآمدی‌هایی در این نهاد بوده‌ایم.

یول‌پرس: آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد، چندی پیش بود که اقدام به خودکشی همزمان چند دانش‌آموز در سولدوز، شوکی بر بدنه آموزش استان وارد کرد، موضوعی که چندی بعد در یکی از مدارس اورمیه نیز تکرار شده و دانش‌آموزی در صف کلاس درس، قرص برج مصرف کرد.

علاوه بر خودکشی‌ها چندین مورد تنبیه بدنی نیز در مدارس آذربایجان‌غربی رسانه‌ای شد که علاوه بر زیر سوال رفتن حرمت این نهاد آموزشی و جایگاه معلمان، خبر از عدم مدیریت صحیح این نهاد اجتماعی در استان ما دارد؛ البته باید ضرب و شتم معلم، ریزش سقف کلاس درس، آتش‌سوزی مدرسه کانکسی و… را نیز به این موارد افزود.

در طول یک ماه اخیر که انتشار ویدئو‌هایی از رقص و پخش آهنگ مبتذل جنتلمن در برخی مدارس، موجبات ایجاد حواشی زیادی برای سیستم آموزشی کشور شده و هنوز جزئیات آن اقدام، بصورت کامل بررسی نشده است، چند روز پیش در حالی که کشور در ماتم روزهای شهادت حضرت علی (ع) قرار داشت، ویدئویی از رقص مختلط دانش‌آموزان دختر با معلمان مدرسه در یکی از مدارس مهاباد، خبرساز شد.

بعد از انتشار این ویدئوی مبتذل، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش آذربایجان غربی با تأیید صحت خبر، از بررسی موضوع آن رقص خبر داد، مسئله‌ای که شاید بعد از بررسی، به توبیخ و تنبیه مدیر مدرسه همراه باشد، اما حال سوال این است آیا اینگونه برخوردها می‎‌تواند زنجیره اتفاقات عجیب و غریب سیستم آموزش آذربایجان‌غربی را قطع کند؟

برخورد با مدیر و معلمان مدرسه مذکور، گرچه لازم و ضروری است اما نمی‎تواند پاسخگوی مدیریت ناکارآمد آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی را لاپوشانی نماید، لذا سیستم آموزش این استان نیازمند تغییر اساسی در مدیریت است.

متاسفانه مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی که تحت حمایت استاندار نیز قرار دارد و پیشتر نیز در روز معلم ارادت خود را به وی نشان داده است، به دلیل مدیریت ناکارآمد، نتوانسته است راهگشای مشکلات این استان باشد.

یک دیدگاه

  1. اگه ماجرا در زمان روزهای شهادت حضرت علی اتفاق افتاده شاید یک عده افراطی بودن چون اونا سنی هستن و از علی خوششون نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *