خانه / آخرین اخبار / تریلر فیلم مستند “سن چاغیرسان گلرم من” + ویدئو

تریلر فیلم مستند “سن چاغیرسان گلرم من” + ویدئو

محمد علیمرادی مستندساز و فعال محیط زیست آذربایجانی با انتشار تریلر فیلم جدید خود در صفحه انیستاگرامیش این فیلم را تقدیم شش شهید حادثه سیل تورکمن صحرا نمود.

به گزارش یول‌پرس؛ وی در ادامه می نویسد:

به محض منتشر شدن خبر سیل در تورکمن صحرا کاروان های امدادی آذربایجان و قشقایی راهی تورکمن صحرا شدند کاروان هایی با بنرهای نام آشنای تیراختور و ترانه «سن چاغیرسان گلرم من…» این بار این نوای شیرین فرزندان اوغوز (تورک) از همدلی در تورکمن صحرا طنین انداز شد. این حجم از حمایت و همدلی در این فاجعه، دیوار بی‌اعتمادی و شکاف های موجود بین دو منطقه  شیعه و سنی را در هم نوردید… سردار آزمون بازیکن تورکمن که از همان روزهای اولیه سیل در میان مردم بود، کسی که خود بارهای بار قربانی نژادپرستی در فوتبال ایران شده و علاقه قلبی اش به تیراختور زبانزد عام و خاص است قول داد تا هواداران تورکمن را برای بازی تیراختور برابر پرسپولیس راهی تبریز کند.
سردار تورکمن به قول خود عمل کرد و هواداران تورکمن با همان شعار «سن چاغیرسان گلرم من…» راهی تبریز شدند. آنها آمدند با همان لباس های فاخر و دوست داشتنی شان. تبریز و آذربایجان منتظر آنها بود. دیگر می شود به قطعیت گفت که این دیوارهای بی اعتمادی فروریخته است. فاجعه سیل از یک طرف و کمک های امدادی آذربایجان از طرف دیگر کمک هایی که بیشتر به نام هواداران تراختور ارسال شد نشان داد فوتبال می تواند محملی برای آشتی و نزدیکی باشد، کاری که سیاستمداران از انجام آن عاجز بودند به مدد توپ گرد رقم خورد اتحاد و همدلی؛
“سن چاغیرسان گلرم من” فیلم مستند کوتاهی هست که تلاش کرده در اوج بحران عشق و علاقه ی تورک و تورکمن شیعه و سنی را به هم هر چند محدود به تصویر کشیده  و به نوعی تاثیر فوتبال و شبکه هواداری تیم تراختور را در ایجاد این ارتباط نشان دهد.
پ.ن:
این فیلم مستند تقدیمیست به روح بلند شش شهید که آسمانی شدند تا تورکمن صحرا به انتظار فرداهای سبز آرام بیارامد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *