خانه / آخرین اخبار / اعتبار احیای دریاچه اورمیه در سال ۹۸ اختصاص نیافته است

اعتبار احیای دریاچه اورمیه در سال ۹۸ اختصاص نیافته است

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه اورمیه در آذربایجان غربی اعلام کرد که هنوز بودجه‌ای برای احیای دریاچه اورمیه در سال 98 به این ستاد اختصاص نیافته است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از پانا؛ فرهاد سرخوش با اشاره به بودجه ستاد احیای دریاچه اورمیه اظهار کرد: در سال ۹۷ برای احیا دریاچه اورمیه ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافت که این مبلغ بین دستگاه‌های مربوطه در طرح ستاد احیای دریاچه تقسیم شد اما از اعتبارات ۹۸ تا کنون نه مبلغی مشخص شده است نه اعتباری ابلاغ شده است و منتظر ابلاغیه هستیم.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه اورمیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: هم‌اکنون دریاچه اورمیه از حالت بحران خارج شده است اما مهم این است که پروژه‌های انتقال آب اجرا شود و پایان یابد تا وضع دریاچه اورمیه بهبود یابد. اگر پروژه‌ها اجرا نشود دریاچه در طی دو سال به حالت قبل برمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های انتقال آب به کاهش میزان تبخیر دریاچه اورمیه کمک می‌کند. موضوع تبخیر برای دریاچه طبیعی است و هر سالانه میزانی از حجم دریاچه تبخیر می‌شود. پیش‌بینی ما این است که امسال هم همچون سال گذشته میزان تبخیر دریاچه یک میلیارد متر مکعب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *