خانه / آخرین اخبار / فرار سرمایه‌گذار از تبریز به اصفهان

فرار سرمایه‌گذار از تبریز به اصفهان

عضو شورای شهر گفت: در تبریز هر کسی در هرموضوعی دخالت می‌کند، یکی از دستگاه‌ها به علت نبود شرایط مناسب، اصفهان را بجای تبریز برای سرمایه‌گذای انتخاب کرد.

به گزارش یول‌پرس؛ جمالی، مدیرسرمایه‌گذاری شهرداری تبریز در جلسه امروز شورای شهر تبریز گفت: برای تنوع درآمد در شهرداری باید خروجی مناسب داشت. وظیفه شهرداری مدیریت سرمایه گذار است زیرا پروژه‌ای مشخص در دست نیست، مدیریت سرمایه‌گذاری جنبه حاکمیتی ندارد و تصمیمگیر نیز نمی باشد. هنوز بعد از گذشت ۱۸ سال زیرساخت های سرمایه‌گذاری در تبریز مشخص نشده است.

وی افزود: شیوه نامه و سیاست‌نامه های تشویقی را می توان به عنوان زیرساخت های سرمایه گذاری در تبریز نام برد. آنقدر سرمایه گذاران را در پیچ و خم اداری قرار می دهیم که در نهایت فرار می کنند.

جمالی خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در بخش طلاو ارز سود آور است باید شرایطی مهیا شود تا دیگر بخش‌های سرمایه ‌گذاری نیز به محل کسب سود تبدیل شود.

مدیرسرمایه‌گذاری شهرداری تبریز اعلام کرد: از سال۸۵تاکنون۴۸پروژه مدنی و ۵۲ پروژه بیوتی ثبت شده است. تقصیر از طرف شهرداری و طرف مشارکتی از دلایل راکد ماندن برخی پروژه ها در تبریز است، همچنین در برخی موارد نیز اهلیت طرف مشارکت احراز نشده است.

اشرف نیا، عضو شورای شهر، نیز با اشاره به لزوم تغییر نگاه به مقوله سرمایه‌گذاری بیان داشت: در تبریز هر کسی در هرموضوعی دخالت می‌کند، یکی از دستگاه‌ها به علت نبود شرایط مناسب، اصفهان را بجای تبریز برای سرمایه‌گذای انتخاب کرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: در شان تبریز نیست که سرمایه‌گذاربگوید چون نتوانستم نتیجه بگیرم پس از تبریز می‌روم، اگر تخلفی صورت گرفت، باید نهادهای نظارتی ورودپیداکنند نه اینکه هرکسی وارد موضوع شود.

اشرف نیا ادامه داد: شهردار باید در جلسه‌ای محرمانه از دخالت برخی دستگاه‌ها جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *