خانه / آخرین اخبار / پیشکسوت تبریزی دوی ماراتن را دریابیم

پیشکسوت تبریزی دوی ماراتن را دریابیم

 این روزها قهرمان و پیشکوست دوی ماراتن و افتخار آذربایجان، حال و روز خوشی ندارد و مدت‌هاست که از خانه خود حتی برای پیاده روی هم، بیرون نمی‌رود.

یول‌پرس: انگار همین دیروز بود که خبر قهرمانی حسین قراملکی را در مسابقات دوی استقامت بالای ۴۰ سال را در روزنامه مهدآزادی شماره ۲۱۵۰ مورخه ۲۹ تیرماه ۷۹ درج می‌کردیم. با یک چشم به هم زدن نزدیک به ۲۰ سال گذشت.

با تماس یکی از دوستان و هم محله ای‌های قدرشناس دونده سرشناس تبریزی با دفتر روزنامه، اطلاع یافتیم که حسین قراملکی مدتی است که در بستر بیماری افتاده است.برآن شدیم تا در اولین فرصت جویای حال ایشان شده و درباره شرایط پیش آمده مطلبی درج کرده باشیم.

حسین قراملکی، دونده ماراتن و پیشکسوت تبریزی این رشته بوده و متولد ۱۳۲۹ در محله قراملک می باشد . او دویدن را از سن یازده سالگی در خیابان های تبریز شروع کرده و تا قبل از افتادن در بستر بیماری  علیرغم داشتن سن بالا با علاقه تمام تمرینات خود را در جاده های تبریز انجام می داد.

مردم تبریزهر روز صبح دونده متبسم با چهره ای سیاه سوخته در خیابان های خاطره‌انگیز تبریز  را بر خاطر دارند، که دایم در حال دویدن بود ولی حالا کسی نمی‌پرسد که مدت هاست از این دونده خندان خبری نیست.

حسین قراملکی، حضور در مسابقات بین المللی تایلند (قهرمانی آسیا) در ۲۰۰۴ (مقام پنجم) ، شرکت در مسابقات ماراتن قهرمانی کشوری درگیلان ۷۲، ارومیه ۷۹ ، زنجان ۸۰ و … را در پرونده ورزشی خود دارد.حسین قراملکی معروف به حسین دونده دیگر در خیابان ها دیده نمی‌شود و حالا در گوشه خانه محقر خود، در سکوت و تنهایی با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند.

اهالی قراملک این شخص را به نیکی یاد می‌کنند و علاوه بر افتخارآفرینی در رشته ورزش،سالها مؤذن مسجد محله هم بوده که حالا صدای دلنوازش هم مدتی است که خاموش گردیده است.

اهالی قراملک هر روز با صدای او نوای اذان را می‌شنیدند ولی اینک دیگر نفسی برای خواندن اذان ندارد، کاش مسئولان و دست اندکاران ورزش استان آذربایجان‌شرقی و شهرستان تبریزبه ویژه هیات دو و میدانی، جویای این قهرمان پیشکوست آذربایجان باشند و با حمایت های معنوی خود، مرحمی بر زخم‌های بی‌پایان این دلیر مرد داشته باشند.

نویسنده: وحید ارضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *