خانه / آخرین اخبار / نماینده مجلس: زنجان در آمایش سرزمین، قطب صنعتی تعریف شده است

نماینده مجلس: زنجان در آمایش سرزمین، قطب صنعتی تعریف شده است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: استان زنجان در آمایش سرزمین، به عنوان قطب صنعتی تعریف شده است بنابراین لازم است با تقویت این رویکرد به توسعه استان در مسیر صنعتی شدن کمک شود.

به گزارش یول‌پرس، علی وقف‌چی روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان، اظهار داشت: حداقل انتظار از بانک‌های عامل در کشور نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال این است که قانون را رعایت کرده و با سعه صدر بیشتری د راین زمینه عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات اشغال پایدار روستتایی در استان زنجان، ضعیف‌تر از سایر بانک‌ها بوده است، افزود: با توجه به اینکه وزارت کار، متولی اشتغال و این بانک نیز متعلق به وزارت کار و عامل تسهیلات اشتغال است، انتظار می‌رود پاسخ منطقی برای این اقدام داشته باشند.

وقف‌چی ادامه داد: از شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز تقاضا می‌شود مراحل راه‌اندازی واحدهای تولید در شهرک‌های صنعتی را تسریع بخشند تا به رونق تولید کمک کند.

وی در خصوص ظرفیت‌های ایجاد شده در قانون بودجه سال جاری، خاطرنشان کرد: ۱۴ میلیارد دلار در تبصره ۷ قانون بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شده که باید بخشی از آن به تولید داخلی اختصاص یابد و اگر دیدگاه‌ها در این ارتباط محقق شود کمک بزرگی به تولید و اشتغال می‌کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انتقال پسماند شهرک صنعتی روی زنجان به محل دائمی اشاره کرد و اظهار داشت: در صورتی که این کار تا ۱۰ سال آینده انجام شود، روزانه حداقل ۲ هزار کامیون و راننده برای انتقال پسماندها نیاز است که ظرفیت مهمی برای اشتغال است.

وی با بیان اینکه تولیدات باید به‌صورت بازارمحور شود، گفت: در حالی که تمام انرژی برای تولید، متمرکز شده ولی قدمی برای فروش در کشور برداشته نشده است.

وقف‌چی خاطرنشان کرد: در موضوع محصول سیر طارم با وجود اینکه دستور خرید حمایتی این محصول، ابتدای خرداد از وزارت جهاد کشاورزی صادر شده اما تاکنون ریالی از این محصول خریدنشده است./ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *