خانه / آخرین اخبار / مانع بزرگ تیراختور برای آسیا

مانع بزرگ تیراختور برای آسیا

با توجه به سخنان تاج مبنی بر احتمال حذف یکی از تیم‌های ایران از لیگ آسیا و جایگزینی تیراختور، به نظر نمی‌رسد فدارسیون اجازه حذف تیم پایتخت را بدهد.

به گزارش یول‌پرس؛ دیروز رییس فدراسیون فوتبال از احتمال حذف یکی از نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا سخن گفت؛ مساله ای که می تواند تیراختور را به آسیا برساند.

اما آیا واقعا تیراختور را در آسیا خواهیم دید؟ چرا که در نظظر برخی هواداران تیراختور، موضوع تبانی‌ها و ناداوری‌ها برای جلوگیری از دیده شدن تیراختور در آسیا بود  حال آیا قوانین فیفا تیراختور را آسیایی خواهد کرد؟

اگر به سابقه لیگ ایران و حافظه خود مراجعه کنیم باید اعتراف کنیم که تیراختور آسیایی نخواهد شد، چراکه تیم اعلامی آقای تاج، یکی از دو تیم محبوب پایتخت یعنی استقلال تهران است، تیمی که گرچه همانند تیم دیگر پایتخت محبوبیت ندارد اما همواره این دو تیم مورد حمایت وزارت ورزش و نهادهای دولتی بوده‌اند بطوریکه بارها بدهی‌های میلیاردی آنان پرداخت شده است، موضوعی که سال گذشته طی بیانیه رسمی باشگاه استقلال بصورت « بسیاری از مشکلات باشگاه توسط وزیر محترم ورزش و جوانان برطرف گردیده و مدیرعامل باشگاه نیز طی روزهای گذشته جلسات متعددی با وزیر محترم ورزش و جوانان داشته که بسیار مفید و موثربوده است، از جمله تامین اعتبار برای پرداخت بخشی از بدهی ها، پرداخت طلب بازیکنان، پرداخت قسمتی از مالیات بازیکنان و مربیان خارجی و تامین اعتبار برای اردوی پیش فصل» اعلام شد.

با این اوصاف، با توجه به اینکه بیشتر پرونده‌های اعلامی آقای تاج، مسائل مالی استقلال بوده، نمی‌توان منتظر تیراختور در آسیا بود و به احتمال زیاد وزارت ورزش مثل گذشته بدهی‌ها این تیم را پرداخت خواهد کرد تا بتواند در لیگ آسیا با خیال راحت حضور داشته باشد.

از سوی دیگر پرداختن به این موضوع می‌تواند موضوع پرونده تیم پدیده و استفاده این تیم از بازیکن غیرمجاز، را به حاشیه ببرد.

سخن آخر اینکه با توجه به بدهی‌های بسیار زیاد خارجی استقلال، این باشگاه در خطر حذف از آسیا قرار داشته باشد و حکم اخراج بدلیل بدهی‌های زیاد ارزی آبی ها را تهدید می کند که اخیرا وینفرد شفر آلمانی نیز به این جمع اضافه شده است. اما فدراسیون فوتبال به احتمال زیاد اجازه حذف این تیم را نخواهد داد.

۳ دیدگاه‌ها

 1. خوب بچه ناتنی رو هم نباید بزاری بمیره ولی بخور و نمیر روزیشه به جاش بچه تنیه که لنگیه خوب بهش میرسن الان قراره برانکو هم تمدید کنه و بقیه بدهی هاش یکجا داده بشه نکنه تیم سوگلی اوخ بشه

  13
 2. همانگونه که نویسنده اعلام نمودند ، فدراسیون به هیچ وجه اجازه حذف پرسپولیس و استقلال را نمیدهد اینها بهانه ای عستند برای سوء استفاده بیشتر از بیت المال مردم
  ضمنا بهتر است امسال تراکتور با آرامش خاطر اولین سال تیم دگرگون شده اش را نظم بدهد و سال بعد با قهرمانی مطلق در لیگ و با تیمی هماهنگ راهی آسیا شود
  بهتر است تیمی به آسیا نرود تا مثل پرسپولیس در بین چهار تیم پنجم شود

  15
 3. مابایدهمیشه یک مانع داشته باشیم درتمام زمینه ها ازجمله ورزشی و فرهنگی و اقتصادی و اگر چنین نباشد یعنی ما باخته ایم وملت ترک به مانند سایراقوام شده اند یعنی کرنش درمقابل پانفارس. و این همان چیزی است که پانفارسها می خواهند.به عنوان مثال به محض دستگیری یه فعال مدنی کردتمام رسانه های فارس زبان ایرانشهری آن را پوشش می دهندهرچندخودشان می داننداین شخص عضو گروه تروریستی بوده ولی ازدستگیری و زندانی شدن فعال فرهنگی و مدنی آزربایجان چیزی نمی نویسند

  11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *