خانه / آخرین اخبار / دسته گل‌های جدید یک مقام‌مسئول در آذربایجان غربی
حواشی مسابقات لیگ ملت‌های والیبال در اورمیه؛

دسته گل‌های جدید یک مقام‌مسئول در آذربایجان غربی

در آستانه مسابقات لیگ ملت‌های والیبال در اورمیه، برخی تصمیمات و اقدامات یک مدیر در آذربایجان‌غربی، این مسابقات را وارد مشکلات وحواشی فراوان کرده است.

به گزارش یول‌پرس؛ در حالی به آغاز مسابقات لیگ ملت‌های والیبال در شهر اورمیه، پایتخت والیبال آسیا، نزدیک می‌شویم که متاسفانه برخی بی‌تجربه‌گی‌ و بی‌برنامه‌گی‌ها باعث ایجاد مشکلاتی شده است که در میان یکی از مدیران آذربایجان‌غربی با اشتباهات پی‌در‌پی خود موجبات ایجاد حواشی و عواقب جبران‌ناپذیر شده است.

شنیده‌ها حاکی است، در حالی فدراسیون والیبال ایران با اطلاع از نبود مجوز نصب پرچم آمریکا در استادیوم‌های ایران، اجازه نصب پرچم‌ هیچکدام از کشورهای شرکت کننده در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال را نداده بود اما یک مقام مسئول در آذربایجان‌غربی به صورت خودسرانه دستور پرچم نصب کشورها را صادر کرده و به دنبال آن، این موضوع به برنامه‌های فدراسیون جهانی والیبال افزوده می‌شود.

به دنبال این اتفاق؛ با توجه به عدم وجود مصوبه شورای امنیت ملی برای نصب پرچم آمریکا، و از طرفی افزوده شدن برنامه نصب پرچم‌ها به برنامه‌های فراسیون جهانی والیبال، عدم نصب پرچم آمریکا، می‌تواند عواقب سختی برای والیبال و فدراسیون کشورمان داشته باشد.

همچنین شنیده های حاکی است: این مقام مسئول در جلسه که با حضور مقامات ارشد استان آذربایجان‌غربی برگزار شده بود پشنهاد نموده از هواداران والیبال درخواست شود با لباس‌های بومی و محلی وارد استادیوم شود که به شدت مورد انتقاد یک مقام ارشد غیردولتی قرار گرفته است.

لازم بذکر است با توجه به اینکه لباس‌های محلی از سوی تورک‌ها استفاده نمی گردد، وی قصد داشت با این اقدام، قومیت خاص را وارد استادیوم نموده و هویت تاریخی اورمیه تحریف‌آمیز جلوه دهد.

همچنین شنیده شده است: آن مقام مسئول ترتیباتی اتخاذ نموده که هنگام ورود تیم‌های شرکت کننده به فرودگاه تبریز، کودکانی با یک لباس محلی قومیت خاص، از آنان استقبال نمایند و با توجه به اینکه مسابقات در شهرهای اورمیه و اردبیل برگزار و استقبال نیز در شهر تبریز صورت می‌گیرد، هویت آذربایجانی منطقه زیر سوال خواهد رفت.

شنیده‌ها حاکی است: تعداد ۱۲۰۰ بلیت به کارمندان آموزش و پرورش و تعداد ۱۲۰۰ بلیت به استانداری و ورزش و جوانان تخصیص یافته و تعداد ۵۰۰ بلیت هم به مسئول برگزاری مسابقات یعنی باشگاه شهرداری داده اند و از تعداد ۴۵۰۰ عدد صندلی موجود از هم اکنون ۲۹۰۰ عدد صندلی به اضافه ۴۰۰ عدد صندلی بانوان رزرو شده است.

به تمامی ۲۹۰۰ صندلی روز شده آقایان و همچنین ۴۰۰ صندلی رزو شده بانوان دستورات خاصی صادر شده است ازجمله بانوان باید با حجاب تعریف شده نهاد مطبوع وارد استادیوم شده و حق شادی نخواهند داشت، همچنین آقایان نیز شعارهای از قبل ارائه شده را فریاد خواهند کرد.

شنیده‌ها حاکی است: شهرداری اورمیه به جهت تهیه شال های تیم والیبال شهرداری اورمیه مورد فشار این مقام مسئول قرار گرفته بطوریکه این فشارها باعث شده است شهرداری اورمیه امروز یادداشتی در کانال شهرینه منتشر کرده و رنگ قرمز شال های را رنگ خون شهدای مبارزه با ترور و امنیت بداند؛ در این کانال آمده است:

رنگ تیم شهرداری ارومیه سرخ بوده و از سویی از نظر ما نشانگر و تداعی‌گر خون هزاران شهیدی است که در جنگ تحمیلی و همچنین در مقابله با اشرار تروریست بر خاک پاک این استان و این شهرستان مقدس ریخته شده است و ما امروز خود را وارث همان شهدا و حافظ آرمانهایشان می دانیم و برگزاری چنین مسابقاتی را مدیون ایثارگریهایشان هستیم و اگر نبودند معلوم نبود ارتش بعث عراق و همچنین انواع اقسام گروهکهای تجزیه طلب تروریستی پیرو استکبار که در کوههای فرامرزی پناه گرفته اند چه بلایی بر سر مردم این شهر و استان می آوردند.

همچنین شهردار اورمیه اعلام کرده است تماشاگران حاضر در ورزشگاه، مبلغان فرهنگی مردم آذربایجان هستند که گفته می‌شود در واکنش به برخی شیطنت‌های یک مقام مسئول آذربایجان‌غربی بوده است.

۱۳ دیدگاه‌ها

 1. تو فرودگاه تبریز و اردبیل ممکنه اون بچه ها سقط چنین کنند (دمت. گرم یولپرس اون قسمت خوب گفتی ترکها تو آزربایجان نمیتونن لباس محلی بپوشن)علتش وجود ساتقینهای بیناموس هستن

  26
  4
 2. حتما شرفسیز چمن گلی دی

  32
  4
 3. ببین کاربه کجا کشیده که مهمان داره به میزبان برنامه دیکته میکنه.عجبا روزگار. ای فرد شریف و مهمان در دام پانفارس ها نیفت که عاقبت اسماعیل سیمیتکو درانتظارت خواهدبود

  31
  5
 4. حتما کار اون چمن گلی و دار و دسته ی استاندار هستش .حالا یه سوال میزبان شهر های اذربایجان هستش اون موقع چرا باید تو تبریز مراسم با لباس سنتی اذری صورت نگیره و به جاش با لباس شلوار گشادی و یه قومیت خاص نمایش داشته باشه؟؟بر فرض بنا بزاریم اون کوردهای مهاجر هم نقشی تو شهر اورمیه دارن سوال اساسی اینجاست چرا فقط ماله کوردها؟؟اخه اون چه کارست که که هم به اذربایجان غربی تعین تکلیف میکنه هم اذربایجان شرقی .خداوکیلی عجب وضعی شده هم شهید دادیم حالا هم بخوایم رنگ قرمز انتخاب کنیم از طرف همون تروریست ها و حامیان پان فارس اعتراض صورت میگیره اون تو خاک و شهر خودت .عجب کلاهی سرمون رفت برا فارس ها اون همه شهید دادیم و کوردها هم اون همه از ارتش ایران کشتن اما حالا میبینیم که اونا تصمیم گیرنده و مورد احتراما ما هم بی ارزش
  یول پرس مرد باش از اون استاندار نترس نظر رو چاپ کن

  30
  6
 5. اول از همه یونیفورم تروریستهای پ ک ک که قاتل هزاران پاسدار و سرباز بیگناه است جایی در سالن غدیر نخواهند داشت اگر هم کسی مجوز آن را بدهد خیلی بی شرف است، دوما چطور این همه بلیط به ارگانها فضل و بخشش می کنند مگر آن ارگانها در همه روزها پشتیبان و یاور تیم بودند ، چقدرش برای هواداران تیم می ماند؟؟
  لطفا خائنین را معرفی کنیید

  32
  5
 6. نتیجه دولت اصلاحات و انتساب استاندار غیر متخصص و ضد مردمی

  29
  6
 7. ان شالله مردم استان بالاخص اورمیه درسهای عبرت را خوب گرفته باشند ودرانتخابات آتی وکلا در هر انتخابی اولویت اولشان به جای چپ وراست و ولایت و غیرولایت، اصولگرا و اصلاح طلب فقط هویت و فرهنگ خودشان باشد

  28
  5
 8. اسم این مقام ‌مسئول چیه؟ اسمش رو بگید بفهمیم این آقا چه کسی هست که به خودش اجازه چنین جسارتی میدهد

  26
  5
 9. تبریز جای اینگونه قرتی بازی نیست و اجازه نخواهیم داد چند مدیر نالایق با پوشیدن لباس قوم خاص هویتمان را زیر سوال ببرند

  28
  5
 10. ارومیه شهر اقوام مختلف هستش چرا نمیخاید قبول کنید
  داخل خود ارومیه چند تا روستای کورد داریم این چی رو نشون میده چرا نمیخاید بفهمید تویه روستا حتما زمینهای کشاورزی دور بر هم داشتن
  الواج طرزیلو. میر اباد. دیزج سیاوش.حصار .اسلام اباد.و…..
  وفتی اینجا ها روستا بودن شما. کجای این شهر بودین

  1
  27
  • حضور اکراد در اورمیه حتی صد سال هم قدمت نداره ، کریس کوچرا در کتابش به صراح نوشته در زمان حکومت ملی آذربایجان حتی یک محله کرد نشیبن در اورمیه وجود نداشته
   همین الان مثلا در پلدشت هم روستاهای کرد نشین وجود داره ، در حالی که بسیاری از همون اکراد در زمان جمهوری اسلامی در اون مناطق اسکان داده شدند
   جالبه چند عشیره کرد رو در اطراف اورمیه اسکان دادند ، حالا همون مهمانان ادعای کل آذربایجان رو دارند!
   وقتی اون روستاها هنوز وجود نداشتند شما کجا بودید ؟

   22
   1
  • ما تو “سینان داش” بودیم و “اورامان” بودیم و “ساقیز” بودیم و … آنموقع که اجداد شما کولی ها (که جدیدأ اسم مجعول “کرد” رو خودتان گذاشته اید) هنوز هندوستان بودند.

   16
   1
  • استان کردستان رو چی میگی خیلی ها از روستاهاش اسامیش تورکی هس نشان از هویت تورکی اون استانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *