خانه / آخرین اخبار / تراویسا: شهرداری اورمیه و ۵ باشگاه ایرانی دیگر تحت تحریم FIVB هستند/ اورمیه باید محروم شود

تراویسا: شهرداری اورمیه و ۵ باشگاه ایرانی دیگر تحت تحریم FIVB هستند/ اورمیه باید محروم شود

سرمربی سابق تیم والیبال شهرداری اورمیه گفت: غیر از باشگاه شهرداری اورمیه 5 باشگاه ایرانی دیگر هم تحت تحریم فدراسیون جهانی والیبال هستند.

به گزارش یول‌پرس، چند روز پیش، دراگان تراویسا پاسور افسانه‌ای ایتالیایی والیبال مطلبی را در خصوص طلبش از باشگاه شهرداری اورمیه منتشر کرد و خواهان ورود فدراسیون جهانی والیبال به این موضوع شد. در آن مطلب کاپیتان و پاسور پیشین ایتالیا، که هنوز به دستمزد حضورش در تیم شهرداری اورمیه نرسیده به میزبانی اورمیه برای هفته سوم مسابقات لیگ ملت‌ها اعتراض کرد.

حالا پس از گذشت چند روز لوبومیر تراویسا، پدر دراگان و سرمربی سابق تیم والیبال شهرداری اورمیه و سرمربی کنونی تیم ملی والیبال مقدونیه در حمایت از پسرش خطاب به فدراسیون جهانی والیبال اظهار داشت: فدراسیون جهانی والیبال باید وارد عمل شود و در مقابل باشگاه‌هایی که پول بازیکنان و مربیان خود را پرداخت نمی‌کنند برخورد کند، چراکه این رفتا ناعادلانه است. یک سری باشگاه‌ها دستورالعملی خاص دارند که برای مربیان و بازیکنان عادلانه نیست.

وی ادامه داد: شهرداری اورمیه تحت تحریم‌های فدراسیون جهانی است. ضمن اینکه غیر از این باشگاه ۵ باشگاه دیگر هم از ایران چنین شرایطی دارند، اما بدون ترس از قوانین فدراسیون جهانی به کارهای خود ادامه می‌دهند. فدراسیون والیبال ایران و کنفدراسیون والیبال آسیا هم نمی‌تواند اقدامی بکنند و قدرت نفوذ هم ندارند.

سرمربی سابق تیم والیبال شهرداری اورمیه خاطرنشان کرد: در والیبال هم باید مثل سایر رشته‌های دیگر وقتی باشگاه‌ها دچار تخلف می‌شوند از طرف فدراسیون داخلی خود و فدراسیون جهانی تحریم شده، از آنها امتیاز کسر شود یا پنجره نقل و انتقالاتی آنها حتی درمورد بازیکنان داخلی بسته شود. همچنین متخلفان باید از حضور در میادین بین‌المللی محروم شوند، اما حالا اورمیه میزبان لیگ ملت‌های والیبال (VNL) است. طبق قوانین این باشگاه باید با محرومیت مواجه شود، چراکه به تعهدات مالی خود عمل نکرده است.

چندی پیش دراگان تراویسا، پاسور پیشین تیم‌ ‌ملی والیبال ایتالیا و پدرش لوبومیرتراویسا، سرمربی سابق تیم‌ ‌ملی والیبال صربستان و مونته‌نگرو که یک نیم فصل در خدمت شهرداری اورمیه بودند در شکایتی که علیه باشگاه شهرداری اورمیه به فدراسیون جهانی والیبال داشتند، برنده شدند، اما به پول خود نرسیده‌اند./ فارس

یک دیدگاه

  1. ” به سیستان خطا کرد اهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری”!!!!!!!!!!! بازی ملی چه ربطی به باشگاه دارد. جل الخالق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *