خانه / آخرین اخبار / اعتراض نماینده مشگین‌شهر به «بسندگی فارسی»

اعتراض نماینده مشگین‌شهر به «بسندگی فارسی»

در جلسه علنی امروز، ولی ملکی در تذکری شفاهی به طرح بسندگی فارسی از سوی وزارت آموزش و پرورش اعتراض کرده و آن را خلاف اصل 15 قانون اساسی دانست.

به گزارش یول‌پرس؛ نماینده مردم مشکین شهر در مجلس خطاب به وزیر نیرو گفت: سوال من از اردکانیان به صحن علنی نیامد ولی قرار شد مشکلات سد حوزه انتخابیه‌ام حل شود که این گونه نشده و ضرورت دارد وزیر نیرو به عهد خود وفا کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: بر اساس اصل ۱۵ قانون اساسی، زبان و خط رسمی کشور فارسی است و اسناد و مکاتبات و خطوط رسمی و درسی باید با این زبان باشد اما استفاده از زبان‌های محلی و بومی در رسانه‌های محلی و بومی  و همچنین تدریس ادبیات آن‌ در کنار زبان رسمی آزاد است.

وی افزود: اخیرا معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که کسانی که فارس زبان نیستند و از پدر و مادر ترک زبان و لر زبان به دنیا آمده‌اند تست خواهیم گرفت و اگر قابلیت نداشته باشند، مردود می‌شوند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس  در تذکری خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: سوال من از اردکانیان به صحن نیامد ولی قرار شد مشکلات سد حوزه انتخابیه‌ام حل شود که حل نشده و ضرورت دارد شما و وزارتخانه‌تان به عهد خود وفا کنید.

۲ دیدگاه‌ها

 1. آللاه سنه چوخ شکرکی بیزیمده میللت وکیلیمیزین دیلی آچیلدی
  گرک قربان کسک بونا

  13
  2
 2. عجب بهونه اورد اون عده ای که این کارو کردند اول زبان مادری بهونه می کنند بعد فدراسیون بهد تجزیه برعکس بهونه ایشون با این افراد باید بذخورد بسه این افراد نه ملت حالیشونو نه وطن

  1
  13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *