خانه / آخرین اخبار / امکان استقرار سامانه اس ۴۰۰ ترکیه در جمهوری آذربایجان

امکان استقرار سامانه اس ۴۰۰ ترکیه در جمهوری آذربایجان

یالچین دوغان خبرنگار پایگاه خبری T24 ترکیه خبر داده است که یکی از سخنانی که در محافل سیاسی آنکارا به گوش می‌رسد این است که اردوغان قصد دارد برای حل ماجرای اس 400 از کارت آذربایجان بهره بگیرد.

به گزارش یول‌پرس؛ گفته می‌شود که ترکیه قصد دارد موشک‌های اس ۴۰۰ را از روسیه بخرد، اما به جای آن که آنها را در ترکیه قرار دهد کل سامانه موشکی را در آذربایجان مستقر کند و هدایت موشک‌ها را از آن جا در دست داشته باشد. چنین راهکاری می‌تواند به عنوان یک گذر میانرو آمریکایی‌ها را نیز راضی کند.

سیستم موشکی اس ۴۰۰ قدرت و سرعت زیادی دارد چرا که می‌تواند در آن واحد ۷۲ هدف را بزند و ۱۶۰ هدف را پیگیری و رصد کند، برد بیشتری دارد، اطلاع رسانی سریع‌تری دارد و سیستم شلیک موشک نیز نیاز به زمان بسیار کوتاهی دارد و از هر نظر در مقایسه سیستم پاتریوت آمریکایی، کارآمدتر و توانمندتر است.

ترکیه برای خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ فقط ۲ و نیم میلیارد دلار پرداخت می‌کند و می‌تواند تمام تکنولوژی تولید آن را در اختیار بگیرد.

یک دیدگاه

  1. ترکی زبان اکثریت مردم و استانهای ایران

    یاشاسین ترکیه که خودش رو از آذربایجان جدا نمی دونه و در مسائلی که به آذربایجان مربوط می شود بی طرف نیست ، بعضی کشورهای اسلامی می شناسیم که نه تنها بیطرف نیستند بلکه از اشغالگری ارمنستان جانبداری هم می کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *