خانه / آخرین اخبار / معاون وزیر اظهارنظری بی‌جا و بیخودی کرده است
واکنش نماینده تبریز به طرح «بسندگی فارسی»؛

معاون وزیر اظهارنظری بی‌جا و بیخودی کرده است

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که انجام «تست بسندگی زبان فارسی» سیاست صحیحی نیست، گفت: معتقدم چنین برنامه ای هیچ موقع عملیاتی نمی‌شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایسنا؛ شهاب الدین بیمقدار در خصوص مطرح کردن انجام «تست بسندگی زبان فارسی» در سنجش سلامت نوآموزان، اظهار کرد: معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهارنظری بی‌جا و بیخودی در این رابطه کرده است و این سیاست دولت نیست و برخلاف قانون اساسی کشور است.

وی ادامه داد: اهمیت یادگیری زبان مادری به قدری زیاد است که مقام معظم رهبری حتی در دیدار با خانواده‌ی شهید، بر یادگیری زبان مادری توسط فرزندان تاکید کردند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر این‌که اگر دانش آموزان دو زبانه شناسایی نشوند و آموزش نبینند بعد از چند سال مدرسه را رها می‌کنند، گفت: بنده نمی‌دانم این خانم با چه هدفی این سخن را گفته و چه ماموریتی دارد، باید این اقدام را در وزارت خانه پیگیری کنیم.

وی بیان کرد: کسی که در موقعیت حساس کشور با چنین سخنانی قومیت‌ها را عصبانی و ناراحت کند آیا حق دارد معاون وزیر کشور باشد؟ این خانم در خصوص «تست بسندگی زبان فارسی» خود سرانه اظهار نظر کرده و معتقدم لیاقتی برای سمت معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ندارد.

وی ادامه داد: معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش وظیفه دارد اصل ۱۵ قانون اساسی را پیگیری کند نه این‌که چنین سخنانی مطرح کند.

بیمقدار با بیان این‌که نمایندگان استان از اصل ۱۵ قانونی اساسی حمایت می‌کنند، افزود: طرحی در این رابطه توسط نمایندگان ارائه شده و هفته‌ی آتی نامه‌ای برای اجرایی شدن اصل ۱۵ امضا می‌کنیم.

۶ دیدگاه‌ها

 1. یعنی منظورتون اینکه مردم آذربایجان باید زبان مغولی رو یاد بگیرن؟

  5
  55
 2. سیم
  سیمهایت اتصالی دارد مغولها آمدند با هخامنشیان جنگیدند یا ساسانیان؟ ضمنا مغول ها بیشتر از آذربایجان نواحی مرکزی ایران بودند .
  از اینها گذشته قد ابتدایی سواد زبان شناسی و تبار شناسی نداری چرا نظریه پردازی میکنی؟!!!
  طبق کدام دسته بندی زبانی ترکی آذربایجانی و مغولی داخل یک دسته هستند؟ !!!
  و از همه مهمتر اینکه دری وری جنابعالی ربطی به موضوع داشت؟ !!!

  16
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *