خانه / آخرین اخبار / انتظار هواداران تیراختور رعایت عدالت است
امام جمعه تبریز در دیدار با تاج؛

انتظار هواداران تیراختور رعایت عدالت است

امام جمعه تبریز گفت: هواداران تیم تیراختور تنها انتظارشان رعایت عدالت و اخلاق ورزشی است.

به گزارش یول‌پرس؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه فوتبال با فرهنگ و اجتماع رابطه مستقیم دارد و باعث رشد فرهنگی جامعه می‌شود، گفت: رابطه مستقیم فوتبال با فرهنگ و اجتماع موجب رشد فرهنگی و اجتماعی و پدید آمدن عقاید و ارزش‌های متعالی خواهد شد و تاثیر فراوان آن قابل چشم پوشی نیست.

امام جمعه تبریز ادامه داد: به طور کلی فوتبال می‌تواند انتقال فرهنگ و ارزش‌ها را در داخل یا خارج از جامعه فراهم سازد.

وی با اشاره به انسجام اجتماعی و ملی بواسطه فوتبال گفت: در کشور ما که همواره به معیارهای و اصول اجتماعی و فرهنگی و دینی پایبند است، باید فوتبال در مسیر استحکام اجتماعی حرکت کند و به عبارتی فوتبال ابزاری برای انسجام ملی و اجتماعی و رشد فرهنگی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: فوتبال همچون زندگی، دارای جنبه‌های فردی و جمعی است و همه اینها روی یک مسئله مهم استوار است و آن نهادینه شدن نگاه عدالت محور در فوتبال کشور است.

وی گفت: اگر فدراسیون بتواند در ذهن تماشاگر فوتبال جا بیندازد که کل تیم شهرهای کشور فرقی ندارد، آنوقت انسجام اجتماعی رشد خواهد کرد. اگر فدراسیون بنا به هر دلیل چه سهوی و چه عمدی نتواند، آن کاراکتر عادلانه را در خودش بوجود بیاورد، هر تصمیم آن چه در سطوح کلان مانند تصمیمات فدراسیون و چه تصمیمات خرد بمانند، برگزاری و داوری بازیها، با واکنش تماشاگر مواجه می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که عدالت همواره بستر توسعه و پیشرفت در همه زمینه هاست. اگر در فوتبال به دنبال توسعه و پیشرفت و رها شدن از فوتبال دو قطبی هستید، علاجش نگاه عدالت محور به تیم های کل شهرهای ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: نباید شرایطی بوجود بیاید که فوتبال بجای ایجاد نشاط اجتماعی به سرخوردگی منجر شود و این جز با اجرای عدالت در فوتبال در همه سطوح محقق نخواهد شد.

وی مهمترین چالش و بحث پیش روی فدراسیون فوتبال دفاع از اعتبار و سلامت فوتبال کشور عنوان کرد و گفت: باید فدراسیون در رد یا رفع اتهاماتی نظیر فساد مالی، تبانی و شرط بندی تمام تلاش خود را بکار بگیرد و مانع از خدشه دار شدن اعتماد مردم به فوتبال شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به حضور خود در میادین ورزشی به ویژه ورزشگاه یادگار امام و تماشای ۲ بازی تیم تیراختور گفت: هواداران نجیب این تیم و همچنین دیگر تیم‌های فوتبال و فوتسال استان ما چه در تبریز و چه در شهرهایی که تیم‌هایشان میهمان است، تنها انتظارشان رعایت عدالت و اخلاق ورزشی است و همیشه ادب و متانت بالای خودشون رو نشون داده اند./ فارس

۲ دیدگاه‌ها

  1. انتظار ما هم منطقه ای کردن لیگ تا تراکتور در همان آذربایجان با تیمهای منطقه خودش لیگ را برگزار کند

    1
    1
  2. سلام و درود بر امام جمعه تبریز
    امیدوارم امسال ایشان با دقت بیشتری مسائل ترختور را مورد توجه قرار دهند تا تیم محبوب و سوگلی وزیر نتواند به راحتی قهرمان قلابی کشور شود. تیم سوگلی به راحتی برای سایر تیم ها حاشیه درست می کند و با ناداوری امتیاز می گیرد.
    توکل بر خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *