خانه / آخرین اخبار / آگهی کاریابی: “لُر نباشد” + عکس

آگهی کاریابی: “لُر نباشد” + عکس

یک کانال تلگرامی در اقدامی عجیب، اقدام به انتشار یک آگهی جذب نیرو برای شرکت فولادی در یزد نموده است که از شرایط اشتغال داشتن قومیت غیرلر اعلام شده است.

به گزارش یول‌پرس، متاسفانه هر روز رگه‌هایی از نژادپرستی در میان برخی گروه‌ها و افراد در کشورمان آشکار می‌شود که می‌تواند کشور را با مخاطرات جدی مواجه کند چرا که نژادپرستی نتیجه‌ای جز اختلاف بین قومیت‌ها و واگرایی در کشور نخواهد داشت، مسئله‌ای که با افزایش فعالیت باستانگراها روز به روز در حال افزایش است.

متاسفانه موضوع نژادپرستی، بعضی اوقات بصورت واضح عمومیت می‌یابد، اشتباهی که می‌تواند فتیله اختلافات را روشن کند. در آخرین اقدام، یک یک کانال تلگرامی در اقدامی عجیب، اقدام به انتشار آگهی اشتغال شرکتی  فولاد استان یزد نموده است ، که از شرایط اشتغال داشتن قومیت غیرلر اعلام شده است.

این آگهی که بصورت رسمی و واقعی می‌باشد، در توضیح شرایط جذب کارگر «لُر نباشد» آمده است.

این کانال تلگرامی بعد از انتشار این پست، پس از مدتی اقدام به حذف آن نموده و با انتشار متن ” احتراما بدینوسیله از ملت شریف ایران بخصوص قوم لر بخاطر درج آگهی شرکت فولاد در کانال اطلاع رسانی که باعث رنجش خاطر اقوام لر گردیده عذر خواهی بعمل می آید امیدوارم که مراتب عذر خواهی و ابراز شرمندگی مدیریت و پرسنل این کاریابی را پذیرا باشید” از قوم لُر معذرتخواهی کرد، اما اینگونه اقدامات نمی‌تواند پاسخگو و توجیهی برای تفکرات منتشر کنندگان و سفارش دهندگان چنین آگهی‌هایی باشد.

لازم به ذکر است، آخرین پست منتشره این کانال خبر از تعطیلی آن تا اطلاع ثانوی داده است و محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز این موضوع را در توئیتی اعلام کرده است.

۴ دیدگاه‌ها

 1. کوروش آسوده کپه مرگ را بگذار که پالانیسم بیدار است

  52
  6
 2. سلام

  اگه تبلیغات مسموم آریا پرستی وجود نداشته باشه همچین چیزهایی هم بوجود نمیاد.

  28
  4
 3. وقتی مسئول و وزیر مملکتی پان فارث باشد از مردم عادی چه انتظار دارید

  25
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *