خانه / آخرین اخبار / جزئیات هلاکت سه سرباز ارمنی در قره‌باغ

جزئیات هلاکت سه سرباز ارمنی در قره‌باغ

منابع آگاه در ارتش جمهوری آذربایجان اعلام کرده‌اند که طی روز های گذشته سه سرباز ارمنی در قره باغ توسط تک تیرانداران آذربایجانی به هلاکت رسیده اند.

به گزارش یول پرس، نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان بامداد روز سه شنبه ۲۱ خرداد یک سرباز ارتش متجاوز ارمنستان که قصد پیشروی به طرف نیروهای آذربایجانی در خط جبهه فضولی را داشته به ضرب گلوله به هلاکت رسانده اند. سرباز ارمنی دیگری که قصد حمل جسد را داشته نیز توسط تک تیراندازان ارتش آذربایجان کشته شده است.

منابع آگاه خبرداده اند که صبح همان روز نیز یک سرباز دیگر ارمنستان اشغالگر با تیراندازی نیروهای آذربایجانی کشته شده و درمجموع سه سرباز دشمن به هلاکت رسیده است.

لازم به ذکر است که طی دو هفته اخیر، منابع رسمی دو کشور از شهادت ۲ نظامی آذربایجانی و هلاکت یک نظامی ارمنی خبرداده بودند.

این منابع آگاه در خط مقدم ارتش جمهوری آذربایجان افزوده اند که نیروهای آذربایجانی هر ماه تلفات جانی زیادی بر دشمن وارد می کند که اخبار آن از طرف دو کشور رسانه‌ای نمی شود و ارمنستان اشغالگر تلفات جانی خود را پشت حوادثی مانند واژگونی خودروی نظامی، درگیری، خودکشی و … پنهان می کند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان هنوز واکنشی به این خبر نداشته اند.

کارشناسان نظامی دو کشور مذاکرات برای حل مسئله قره باغ را بی فایده عنوان کرده و بر افزایش قدرت نظامی یکدیگر تاکید دارند. تحلیلگران آذربایجانی مذاکرات را وقت کشی طرف ارمنی برای تداوم اشغال خاک آذربایجان می دانند و معتقدند که ارامنه با مذاکره از قره باغ و هفت شهرستان اشغال شده مجاور آن عقب نشینی نخواهد کرد.

اختلاف میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در سال ۱۹۸۸ آغاز و در سال ۱۹۹۱ به درگیری نظامی تبدیل شد. در نتیجه این مناقشه منطقه قره باغ کوهستانی جمهوری آذربایجان و هفت شهرستان همجوار آن تحت اشغال نیروهای ارمنستان درآمد.

در ماه می سال ۱۹۹۴ میان طرفین درگیر، آتش بس برقرار شده، ولی میانجیگری بین المللی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه، فرانسه و آمریکا برای حل مسالمت آمیز این مسئله تاکنون نتیجه ای نداشته است.

یک دیدگاه

  1. به رضایی بابت به هلاکت رسیدن خوک های ارمنی تسلیت میگم 😉😂

    15
    13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *