خانه / آخرین اخبار / سرمربی مشهور ترکیه با تیراختور قرارداد بست + بیوگرافی

سرمربی مشهور ترکیه با تیراختور قرارداد بست + بیوگرافی

سکان هدایت تیم فوتبال تیراختور برای فصل آینده به مصطفی دنیزلی، سرمربی مشهور تیراختور سپرده شد.

به گزارش یول‌پرس، مصطفی دنیزلی سرمربی نامدار ترکیه ای با تراکتور قرارداد بست ولی هنوز مدت زمان قرارداد این سرمربی ترکیه ای با تراکتور مشخص نشده است.

مصطفی دنیزلی در سال ۱۹۴۹ در شهر ازمیر ترکیه به دنیا آمد.وی در زمانی که به عنوان بازیکن وارد زمین فوتبال می‌شد، در پست مهاجم توپ می‌زد. دنیزلی سابقه حضور در تیم آلتای ترکیه را دارد و به مدت یک سال نیز در تیم گالاتاسرای بازی کرده است.

وی همچنین در تیم ملی کشور ترکیه نیز از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۰ سابقه بازی دارد و ۳۳ بار پیراهن این تیم را به تن کرد و ۲ گل به ثمر رساند.

دنیزلی پس از خداحافظی از بازی فوتبال به مربیگری رو آورد و در ابتدا به عنوان دستیار در تیم گالاتاسرای به تجربه‌اندوزی پرداخت.

وی همچنین در کارنامه مربیگری خود سابقه حضور در تیم‌های آلمانیا آخن، کوکیلی اسپور، گالاتاسرای، تیم ملی ترکیه، فنرباغچه، وستل مانیسا اسپور، بشیکتاش را دارد.

مصطفی دنیزلی از جمله مربیان خارجی است که در ایران چهره شناخته شده‌ای است. وی در سال ۲۰۰۴ به ایران آمد و به مدت ۲ سال سکان هدایت تیم پاس را به عهده گرفت.

همچنین دنیزلی در سال ۲۰۰۶ به تیم پرسپولیس پیوست و به مدت یک سال به عنوان سرمربی در این تیم حضور داشت.

وی سابقه سرمربی‌گری در تیم‌های مطرح ترکیه مانند گالاتاسرای، فنرباغچه و بشیکتاش را دارد و در سال ۲۰۰۰ از طرف فدراسیون جهانی تاریخ آمار فوتبال به عنوان یازدهمین مربی برتر دنیا انتخاب شده بود.

دنیزلی در نیم فصل سال ۱۳۹۰ با قراردادی یک سال و نیمه به تیم پرسپولیس پیوست. وی در روز جمعه دوم تیرماه ۱۳۹۱ بخاطر مشکلات خانوادگی از سمت خود به عنوان سرمربی پرسپولیس استعفاء کرد.وی بعد از حضور روی نیمکت خزر لنکران آذربایجان، در بازگشت به ترکیه مربیگری ریزه‌اسپور، گالاتاسرای و اسکی‌شهراسپور را بر عهده گرفت.

 

۲ دیدگاه‌ها

 1. یاشاسین تیراختور.

  زنوزی قارداشدان تشکر ائلیرخ.

  بیز فقط گرک حمایت ائلیاخ

  انشا الله قهرمانلیق.

  یاشاسین دنیزلی.

 2. سلام
  امیدوارم دینزلی واقعا حرفه ای عمل کنه و فریب تیم محبوب پایتخت رو نخوره و سابقه لنگی بودنش در عملکردش جلوی لنگ اثر نزاره به هر حال تیم حکومتی رو باید ازش ترسید متکی به زر و زور و تزویر است و هر کاری از لنگی ها برمیاد. یادتون باشه در لیگی که تموم شد حتما نتایج تیم هایی که لنگی ها سرمربیشون بودن در مقابل لنگ و در مقابل سایر تیم های مدعی ببینید مثلا پدیده سایپا پارس جنوبی جم و … به نتایج مهمی می رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *