خانه / آخرین اخبار / پروژه‌های بزرگ استان زنجان را غیربومی‌ها اجرا می‌کنند

پروژه‌های بزرگ استان زنجان را غیربومی‌ها اجرا می‌کنند

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: پروژه‌های بزرگ استان را غیربومی‌ها اجرا می‌کنند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از زنجان؛ محمود محمدی‌مشفق با اشاره به برگزاری سومین جلسه شورای فنی، اظهار کرد: تعداد مصوبات سال گذشته ۶۵ مصوبه بود که از این میزان ۴۱ مصوبه معادل ۶۳ درصد محقق شده است و از این میزان ۱۸ درصد در دست پیگیری بوده و ۱۸ درصد نیز تحقق نیافته است.

این مسئول با بیان اینکه اطلاعات مربوط به مصوبات سال گذشته می‌تواند چراغ راهی برای مصوبات سال جدید باشد، ادامه داد: یکی از مصوبات این جلسه توجه به ارزش‌های معماری روستا و ارائه مشوق‌ها توسط بنیاد مسکن در بحث مقاوم‌سازی مساکن روستایی است.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود مجمع انجمن پیمانکاران عمرانی استان، ساز و کار و معیاری را در نظر بگیرند تا در انتهای سال بتوان از پیمانکاران خوب و برتر تقدیر شود.

محمدی‌مشفق با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار در استان میزان بهره‌مندی از توان مشاوران و پیمانکاران بومی در مدیریت نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان سنجش شده است، تصریح کرد: ۴۸ درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ۱۴٫۵ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور طراح بومی و ۵۲ درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ٨۵.۵ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور طراح غیر بومی دارد. همچنین ۶۴ درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ٢١.۶ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور ناظر بومی و ۳۶ درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ٧٨.۴ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور ناظر غیربومی دارد.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان با بیان اینکه ۵۶ درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد و ١٨ درصد پروژه‌ها به لحاظ اعتبار توسط  پیمانکاران بومی اجرا شده‌اند، خاطرنشان کرد: تفاوت دو عدد اخیر حاکی از آن است پروژه‌های بزرگ استان توسط پیمانکاران بومی اجرا نمی‌شوند.

۳ دیدگاه‌ها

  1. سلام-مرحوم سید جلال آل احمد که خودش از فارس زبانهای با انصاف وآزاده بود در نوشتارهای خود در مورد آذربایجان از جمله بیان کرد حکومت تهران از اوان مشروطیت ( به تعبیر من از زمان تجزیه آذربایجان به دوبخش در شمال وجنوب ارس که تضعیف گردید) آذربایجان را مستعمره خود می داند و….- بی تردید موضوع مورد بحث در مورد زنجان نیز از تاثیرات همین سیاست ونگاه ناشی شده مثلا شما نگاه کنید هزار سرمایه گذار از منطقه آذربایجان در استانهای فارس زبان مانند اصفهان سمنان فارس مرکزی و…..سرمایه گذاریهای متوسط وکلانی کرده اند اما گمان نی کنم به تعداد انگشتان دست سرمایه گذار فارس پیدا کنید که در آقلیم آذربایجان سرمایه آورده باشد مگر در سوداگری ودلالی

    • اول به طور طیبعی بوجه میره به سمت مناطق پر جمعیت تر مثلا تهران که از تمام مناطق کشور بهش مهاجرت کردند دوم. جدا از مسایل فیاد سرمایه چه خارجی چه داخلی سود می خواد بکنه اگه سود بیشتر تو ی استان دیگست میره اونجا
      این حرف شو بوی قوم قرایی میده

  2. یکی از دلایل عدم سرمایه گذاری در زیر ساختها توسط دولت است میزان تولید برق در استان اصفهان دوبرابر ونیم بیش از میزان تولید برق در چهار استان آذربایجان شرقی غربی اردبیل وزنجان می باشد این قضیه علاوه بر اشتغال بالائی که دارد وهمچنین باعث رونق کسب وکار به دلیل خرج حقوق کارمندان نیروی برق در بازار آن استان گردیده رونق کسب وکار افزایش می یابد بله از سوی دیگر سرمایه گذار با اصمینان از تامین نیروی برق صنعتی به اینگونه استانها جلب می شود این یکی از دلایل است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *