خانه / آخرین اخبار / درخواست گروه مینسک از باکو و ایروان برای پرهیز از جنگ در قره‌باغ

درخواست گروه مینسک از باکو و ایروان برای پرهیز از جنگ در قره‌باغ

گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مسالمت آمیز مسئله قره‌باغ به تازگی با صدور بیانیه‌ای ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به پرهیز از هر گونه تحریک نظامی در قره‌باغ دعوت کردند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خبرگزاری توران جمهوری آذربایجان، ایگور پاپوف، استفان ویسکونتی و اندرو شوفر رؤسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در پی دیدار با المار محمدباراف و زهراب مناساکانیان وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با صدور بیانیه مشترکی با اشاره به تلفات جانی اخیر در منطقه مورد مسئله قره باغ، از طرفین انجام اقدام‌های مناسب برای برقراری شرایط لازم جهت ادامه مذاکرات حل مسالمت آمیزاین مناقشه را خواستار شدند.

در این بیانیه همچنین از ارمنستان و جمهوری آذربایجان خواسته شد به اقدام‌هایی که منجر به نقض رژیم آتش بس در منطقه قره‌باغ می‌شود، پایان داده شود.

بر اساس این بیانیه، وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در باره استفاده از کانال‌های ارتباط مستقیم برای کاهش تنش در منطقه قره باغ، موافقت کردند.

وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان همچنین در باره دیدار آینده نزدیک با مشارکت رؤسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای بررسی راهکارهای حل مسالمت آمیز موضوع قره باغ توافق کردند.

وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان (پنجشنبه) برای بررسی راه حل مسالمت آمیز مسئله قره باغ در واشنگتن دیدار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *