خانه / آخرین اخبار / درخواست گروه میانجی مینسک برای حل مسالمت آمیز موضوع قره باغ

درخواست گروه میانجی مینسک برای حل مسالمت آمیز موضوع قره باغ

گروه میانجی مینسک با صدور بیانیه‌ای ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به پرهیز از هرگونه تحرک نظامی در منطقه قره‌باغ دعوت کردند.

به گزارش یول‌پرس، گروه میانجی مینسکسازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ، با صدور بیانیه‌ای ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به پرهیز از هرگونه تحرک نظامی در منطقه قره باغ دعوت کردند.

“ایگور پاپوف”،”استفان ویسکونتی” و “اندرو شوفر” به ترتیب روسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در پی دیدار روز گذشته “المار محمدباراف “و “زوهراب مناساکانیان” وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان، با صدور بیانیه مشترکی با اشاره به تلفات جانی اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ، از دو طرف خواستند برای ادامه مذاکرات حل مسالمت آمیز این مناقشه شرایط لازم را در سریعترین زمان فراهم کنند.

در این بیانیه همچنین از ارمنستان و جمهوری آذربایجان خواسته شده است به هر اقدامی که به نقض رژیم آتش بس در منطقه قره باغ منجر می شود، پایان دهند.

بر اساس این بیانیه، وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره استفاده از کانال های ارتباط مستقیم برای کاهش تنش در منطقه مورد مناقشه قره باغ، موافقت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *