خانه / آخرین اخبار / شیرینی میزبان اردبیلی‌ها از سوی خبرنگاران غیربومی به تلخی گرایید
بیانیه مهم خانه مطبوعات استان اردبیل درخصوص اتفاقات سالن رضازاده اردبیل؛

شیرینی میزبان اردبیلی‌ها از سوی خبرنگاران غیربومی به تلخی گرایید

روز دوم مسابقات میزبانی اردبیل از ملت‌های والیبال، اقدام خبرنگاران رسانه‌های پایتخت در صدمه وارد کردن به کفپوش سالن و به دنبال آن هتک حرمت به خبرنگاران اردبیل، باعث ایجاد تنش‌هایی در سالن رضازاده گردید، در این خصوص خانه مطبوعات استان اردبیل اقدام به انتشار یک بیانیه نمود.

به گزارش یول‌پرس، بیانیه خانه مطبوعات و رسانه های استان اردبیل بدین صورت است:

بنام خالق هستی بخش

 یکبار دیگر اردبیل قهرمان نشان داد با اتحاد و همدلی فرزندانش, می تواند خاطراتی ماندگار از خود در صدر ورزش ایران و جهان به یادگار بگذارد.

 مسابقات والیبال ملتهای جهان بخوبی نشان داد این توان نرم افزاری و سخت افزاری در استان وجود دارد که بتواند با شایستگی میزبان مسابقاتی در بالاترین سطح ورزش والیبال جهان باشد و تحسین همه میهمانان و ورزشکاران داخلی و خارجی را برانگیزاند.

 اما متاسفانه شیرینی این صحنه های ماندگار با حرکتی غیرحرفه ای در روز دوم مسابقات از سوی خبرنگاران میهمان غیربومی به تلخی گرایید و این همکاران نتوانستند خاطره ای خوش از خود در برابر این عظمت برجای نهند.

 اقدام این دوستان در سالن و جشن تولد گرفتن بر روی کفپوش گرانقیمت تازه نصب شده, با واکنش تماشاگران و سپس همکاران خبری بومی همراه شد که ایشان بجای اصلاح عمل نامناسب خود, به همکاران بومی خود هتک حرمت کرده و به جایگاه آنها یورش برده و با بدترین الفاظ و توهین ها, نمکدان شکستند و حرمت ها را لگدمال کردند.

 قطعا این همکاران غیرحرفه ای, با اقدام تاسفبار خود هم به جامعه رسانه استان و هم به مردم غیرتمند, فرهنگ دوست و میهمان نواز اردبیل بی احترامی کردند و پس از چندین روز نمک خوری بر سر سفره آنها, نمکدان را هم شکستند.

 این همکاران کار را به همین جا محدود نکرده, بعد از بازگشت از اردبیل, تریبون رسانه ای خود را وسیله تهمت و توهین قرار داده, با جوسازی و ادامه تهمت ها و توهین ها, عملا درصدد سرپوش نهادن بر این اقدامات سخیف خود و وارونه کردن واقعیت ها برآمدند و کل مسابقات و میزبانی شایسته اردبیل و اردبیلی ها را مخدوش کردند.

 دوربین های داخل سالن رضازاده تک تک لحظات اعمال این میهمانان بی انصاف را ضبط نموده و قطعا اگر پای تماشای عمل غیرحرفه ای و غیرمسئولانه بنشینند, جز عرق شرم چیزی بر چهره نخواهند داشت.

 خانه مطبوعات و رسانه های استان اردبیل, ضمن اظهار تاسف عمیق از این عمل غیرمسئولانه و غیرحرفه ای به اصطلاح “همکاران مرکز نشین” و وارونه سازی واقعیات بعد از مسابقات به قصد تبرئه خود و همکاران خاطی شان, از دستگاههای مسئول در وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال می خواهد با بررسی فیلم های دوربین های مدار بسته سالن, با خاطیان امر برخورد نموده و اجازه اساعه ادب و بی حرمتی بیش از این را به این همکاران!! بی مسئولیت ندهند.

 بدیهی است خانه مطبوعات و رسانه های استان که پس از سکوت ۷۲ ساعته در برابر اتفاق مورد اشاره با قصد جلوگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن مسابقات و زحمات شبانه روزی میزبانی استان و صبوری در اتمام مسابقات و بازگشت میهمانان, موضوع را پیگیری نموده و تا احقاق حق همکاران تلاشگر و مظلوم بومی و عذرخواهی افراد خاطی و حرمت شکن ادامه خواهد داد.

والسلام

خانه مطبوعات و رسانه های استان اردبیل

۴ تیرماه ۱۳۹۸

۸ دیدگاه‌ها

 1. شیرینی میزبان اردبیلی‌ها از سوی خبرنگاران غیربومی به تلخی گرایید

  اقدام خبرنگاران رسانه‌های پایتخت در صدمه وارد کردن به کفپوش سالن و به دنبال آن هتک حرمت به خبرنگاران اردبیل

  چرا این طوری تیتر می زنید مگه خبر نگاری که بیشعوری می کنه ربط به بومی بودن نبودن کجایی هست داره

  7
  12
  • بله ربط داره.اینها به زعم خودشان که پایتخت نشین هستندهرکاری می توانندبکنند ولی اینطوری نیست.همه انسانیم وباید. شان. انسانیت حفظ شود. والبته به نظربنده ازطرف پانفارسها اجیرشده بودند تا خدشه برشهراردبیل واردکنندو چنین جلوه دهندکه مردم اردبیل مهمان نواز نیستند که الحمدالله نیتشان برملا شد.

   14
   6
 2. ایرانی هستم

  فرزندان کوروچ صغیر هستن دیگه 😏😏

  13
  8
 3. متاسفانه بارها شاهد بوده ایم که نگاه هموطنان فارس علی الخصوص پایتخت نشین از بالا به پایین است . به دیارمان بیایند انگار بچه های خان و ارباب به املاک و دهات پدرشان آمده اند و با رعایای پدرشان روبرو شده اند به دیارشان هم برویم انگار رعایا را در عمارت اربابی پذیرا شده اند .حالا این طیف مثلاً صاحب قلم و فرهیخته هستند

  5
  2
  • باید گفت نژاد فارس نیستند نمونه ای از مردم ایران از تمام اقوام هستند که در پایتخت جمع شدن که بر عکس شما نگاه قومیتی ندارند.

   1
   3
   • در ضمن من تهرانم فامیل ترک هم دارم ادم های ترک و ترک زبان هم می بینم که راحت کار می کنند هیچکس نگاه خاصی بهشون نداره

 4. آره محمدی اصلا نگاه خاصی ندارند این هتاکی و جوک و توهین قومیتی به ما نشده به ترکها شده علاوه بر ما ترکهای خارج از ایران مدتی اینجا آمد و شد دارند به آنها شده اصلا این تحقیر و توهین ها کار خودمان بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *