خانه / آخرین اخبار / پیشرفت ۸۳ درصدی پروژه انتقال آب از «زاب» به دریاچه اورمیه/ راه‌آهن اورمیه به تبریز در مرحله اجرایی
هادی بهادری مطرح کرد؛

پیشرفت ۸۳ درصدی پروژه انتقال آب از «زاب» به دریاچه اورمیه/ راه‌آهن اورمیه به تبریز در مرحله اجرایی

نماینده مردم اورمیه در مجلس گفت: پروژه انتقال آب از زاب به دریاچه اورمیه دارای پیشرفت فیزیکی 83 درصدی است و باید با تزریق بودجه لازم، هر چه سریع‌تر به پایان برسد.

به گزارش یول‌پرس، سیدهادی بهادری امروز در گفت‌وگوی ویژه شبکه استانی آذربایجان‌غربی در برنامه خانه ملت با اشاره به ابلاغ قانون تجهیز شبکه ایستگاه‌های شتاب‌نگاری کشور توسط رئیس‌جمهور اظهار کرد: خوشبختانه این قانون با رای بالایی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی در ادامه با اشاره به موضوع استیضاح وزیر ورزش و با اشاره به اینکه با وجود اینکه برخی نمایندگان با فشارهای وارده، امضای خود را پس گرفتند اما وی بر موضوع استیضاح تاکید دارد تصریح کرد: متاسفانه اخیرا شاهد برخی نابسامانی‌ها در ورزشگاه‌ها بوده و علاوه بر آن، تمرکز وزیر ورزش بر دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس بوده و از سایر تیم‌ها غافل است.

تاکید بر استیضاح وزیر کشور

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علاوه بر آن پیگیر استیضاح وزیر کشور نیز هستیم چون بی‌توجهی به توسعه سیاسی کشور و اینکه با توجه به تقسیمات کشوری و لزوم تبدیل روستاهای بالای ۱۰ هزار نفر به شهر، اما وزیر کشور توجهی به این مسئله نکرده و خوشبختانه تعداد امضاء کنندگان استیضاح نیز رقم بالایی است.

وی در ادامه نیز با اشاره به اینکه دو موضوع والیبال و دریاچه، اورمیه را جهانی کرده است افزود: با توجه به اینکه اخیرا شهر اورمیه میزبان یک رویداد مهم بین‌المللی یعنی والیبال بود، اما متاسفانه نحوه بلیط‌فروشی بسیار ضعیف بوده و متاسفانه کسانی که نفوذ داشته و یا افراد نزدیک به مسوولان برگزار کننده بودند توانستند بلیط مسابقات را تهیه کرده اما آنهایی که بلیط تهیه کرده بودند حتی نتوانستند وارد ورزشگاه شوند.

بهادری گفت: با توجه به علاقه وافر اورمیه‌ای‌ها به ورزش والیبال و با توجه به اینکه این شهر به عنوان پایتخت والیبال آسیا شناخته می‌شود، بنابراین نیازمند احداث یک ورزشگاه ۱۲ هزار نفری در این شهر هستیم.

راه‌آهن اورمیه به تبریز در مرحله اجرایی

وی به قطار اورمیه به تبریز اشاره کرده و اظهار کرد: با وجود اینکه دولت از لحاظ اقتصادی در فشار است اما خوشبختانه تکمیل مطالعات امکان‌سنجی آن به پایان رسیده و هم اکنون پیگیر«اجرای» پروژه هستیم و حتی دو نفر سرمایه‌گذار نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از اینکه امسال شاهد بارش‌های مناسبی در سطح استان بوده‌ایم افزود: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی یک استان کشاورزی است و با توجه به بارش‌های امسال، پیش‌بینی می‌شود که امسال یک میلیون و ۲۰۰ تن سیب در استان تولید شود.

۶۰ درصد سیب کشور در اورمیه تولید می‌شود

وی بیان کرد: ۶۰ درصد سیب کشور در اورمیه تولید شده و برای همین باید برای صادرات برنامه‌ریزی کرده و علاوه بر آن استانداری و سازمان جهاد کشاورزی باید از امروز محل‌هایی برای فروش سیب‌های پای درختی در نظر گرفته و همچنین قیمت مناسبی را برای فروش این سیب‌ها مصوب کنند.

بهادری در ادامه با اشاره به موضوع دریاچه اورمیه گفت: خوشبختانه بارش‌های مناسبی که امسال شاهد آن بوده‌ایم سبب شد که وضعیت دریاچه بهبود یافته و علاوه بر آن هم اکنون پروژه انتقال آب از زاب دارای پیشرفت فیزیکی ۸۳ درصدی است و باید با تزریق بودجه لازم، هر چه سریع‌تر به پایان برسد./ فارس

یک دیدگاه

  1. آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار

    سلام-باید اتوبان ارومیه تبریز اردبیل آستارا و به موازات آن راه آهن سریع السیر این مسیر را جزئ مطالبات باشد

    6
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *