خانه / آخرین اخبار / وزارت ورزش مانع آسیایی شدن تیراختور

وزارت ورزش مانع آسیایی شدن تیراختور

وزارت ورزش با تزریق یک میلیون یورو به تیم‌های استقلال و پرسپولیس، مانع حذف آنان از لیگ آسیا و جایگزینی تیراختور شد.

به گزارش یول‌پرس؛ چندی پیش بود که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اظهار کرد: یک باشگاه ایرانی به علت شکایت هایی که علیه اش مطرح شده است و پرونده هایی در این ارتباط برای این تیم در مراجع قضایی بین المللی باز است امکان دارد به همین دلیل نتواند در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند. ما نمی خواهیم سهمیه مان بسوزد به همین علت اگر این تیم بدهکار نتواند در آسیا حضور یابد تیم دیگری جایگزینش می شود.

گرچه نامی از تیم بدهکار به میان نیامده بود اما اولین ظن‌ها متوجه پرسپولیس و سپس استقلال گردید مسئله‌ای که می‌توانست تیم تیراختور را به لیگ آسیا برساند، اما همانطور که پیش‌بینی شده بود، وزارت ورزش به دلیل علاقه خود به این تیم‌ها بخصوص پرسپولیس مانع رخداد چنین موضوعی شد و با پرداخت بدهی آن تیم‌ها، راه آنان برای لیگ آسیا را گشود. (لینک)

خبری که مدتها منتظر بودیم، دیروز منتشر شد؛ و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از وزارت ورزش و جوانان یک میلیون یورو حواله دریافت کردند تا بتوانند به مشکلات مالی خود را در آستانه لیگ نوزدهم سر و سامان بدهند.

این پرداخت که بصورت سهم هر تیم، ۵۰۰ هزار یورو حواله به هر یک از این باشگاه‌ها صورت گرفته است، در روزهایی که مردم با مشکلات فراوان مالی دست و پنجه نرم کرده و کشور با مشکل تامین ارز مواجه است، این کمک‌ها بصورت حواله‌‌های یورویی و به واحد پول کشور حدود ۱۵ میلیارد تومان صورت گرفته است.

البته این کمک‌ها اولین بار نبوده و داستان تکراری است که سال گذشته نیز سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، بدهی‌های فرارهای مالیاتی آن دو تیم را تامین کرد تا از لیگ آسیا حذف نشوند، وی در این خصوص گفت: در شرایط فعلی برای اولین‌بار در تاریخ دغدغه‌ای برای تأمین منابع مالی جاری پرسپولیس و استقلال وجود ندارد، ضمن آنکه بدهی‌های گذشته آنها را پرداخت کرده‌ایم و تا پایان سال جاری هم خیال‌مان از بابت بدهی‌ها به اشخاص حقوقی راحت می‌شود و مباحث مالیاتی را نیز در ادامه پیگیری خواهیم کرد و به سرانجام خواهیم رساند. پرسپولیس و استقلال با چالش جدی به‌دلیل بدهی‌های فراوانی که داشتند، مواجه شده بودند و خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا آنها را به‌شدت تهدید می‌کرد، اما در این زمینه به‌دلیل احترام به خواست عمومی هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم صورت گرفت تا مشکلات حل شود تا پرسپولیس و استقلال بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

دو تیم پایتخت که سال‌هاست به دلیل تخلفات مالی، با خطر حذف از آسیا مواجه می‌شوند با کمک‌های نجومی وزارت ورزش و دولت، مشکلات خو را در عرض ۲۴ ساعت حل و فصل می‌کنند و این اتفاق، تبدیل به یک عادت در فوتبال کشور شده است.

با این اوصاف، تیم تیراختور که به دلیل تخلفات مالی تیم پایتخت در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا قرار داشت، وزارت ورزش و جوانان با تزریق یورو از خزانه کشور، مانع راهیابی تیم آذربایجان به آسیا شد و باید یک سال دیگر برای نمایش تیراختور در آسیا، صبر کنیم.

۱۲ دیدگاه‌ها

 1. این همه فتوا دهنده در کشور هست یکی بیاد بگه این پولی که به این دو تیم میدهید حرام هستش و بیت المال برای عموم ملت هست
  سخن من با بازیکنان و کادر این دو تیم هست خودتان هم میدانید در آمد شما از بیت المال هست و بیت المال برای بچه یتیم و پیر عاجز هم هستش این پولی که شما میبری و سر سفره فرزندانتان میگذارید حرام هست و خوردن ندارد.
  اخیرا هم طوری به محمد انصاری هم که قراردادش رو ثبت کرده حاج ممد انصاری لقب میدهند انگار ۸ سال در خط مقدم جنگیده و با ۹۰ درصد جانبازی برگشته طرفداران این دو تیم توجه کنن این بازیکن خودش رو به تراختور چسباند و شما رو هم به راحتی تیغ زد اصل موضوع همین است و بس
  حاجی فقط حاج مهدی باکری غیر این غیور مرد تورک حاجی وجود ندارد

  40
  5
  • دوستدار تالش و گیلگ

   فقط یک سند بیار که تو ربطی به بابک خرمدین که جانش ایران و نه باکو و حاج مهدی باکری ربطی به شما جماعت قوم گرا داره. یک سند بیار.

   4
   2
 2. بیت المال یا مفت و دل بی رحم مسئولین . وزیر ورزش به هر کاری دست میزند تا این دو تیم حکومتی پایدار بمانند
  البته من خوشحال شدم که تراکتور با آسیا نرفت چراکه رامسال سال اول رسمیت تراکتور است و بایستی زمان بیشتری برای هماهنگی داشته باشند ضمنا راه یافتن به آسیا و پنجم شدن در بین چهار تیم (ماند پرسپولیس ) که خوبیتی ندارد

  25
  6
 3. اونایی که میگن دو تیم مال دولت نیست و پولی از دولت نمیگیره چرا خفه شدن مینا خانم کجایی هووووووو

  24
  6
  • دوستدار تالش و گیلگ

   اولا که دوست عزیز کسی خفه نشده اما حرف زدن با کسی که از راه ستارخان ، زنده یاد مهندس توکلی بیانگدار کارخانه تراکتور سازی دور شده و ترک بودن را نه در زیبایی شعر حیدربابا که در فحاشی به دیگران می دانه کلا فایده ای نداره. این یک. دوم اینکه پرپسپولیس و استقلال سالها با کمک هوادارانش پایدار بودند و این حمایتهای دولتی جز اینکه به زیبایی فوتبال ایران صدمه بزنه هبچ ثمری نداره وگرنه شریک دزد و رفیق قافله !! هم من می دانم هم تو که چرا پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی نمی دهند همانهایی که تراکتور سازی برایش چاق کردند همانهایی که از اب گل الود عده ای از طرفداران تراکتور و دیگر تیمها و روزها رد و بدل شدن فحش ناموسی ، ملی در صفحه مجازی و سر کارماندن مردم و به جان هم افتادن مردم سود می برند. راستی تویی که به بقیه دولتی می گویی پول تراکتور تا سالها خود جوش فراهم می شد ؟! از ان پولهای ناپاک تو تراکتور اصلا نیستش؟ دستان دوستان شما از امثال هدایتی خیلی پاک تره؟!. اینها را همه می دانیم منتها گفتم شماها هم رفیق قافله عده ای از خودهای داخلی و شریک دزدان خارجی هستید. بی تربیتی ، به حاشیه رفتن ، جعل و سواستفاده از خون شهدا همانطور که بارها خانواده هایی مثل شهید باکری بهتان با شدت گفتند فایده نداره پشت پرچم امام حسین رفقا قایم نشوید دلتان اون وره. این را راست و حسینی بگویید و خلاص. اینکه ای تو فلان بازی این را گفتند اون را گفتند. رشتی بده. اصفهانی بده. پرسپولیس و استقلال فلانند فایده نداره. تلاش برای ساخت ایدی های فیک به نام لر و گیلک باز فایده نداره. این را نگفتم که جواب بدی چون جز یکسری حرفها و بهانه های تکراری هیچی نداری بگی ان شالله به وقتش همان قاطبه ترک زبانهای دیارتان شما را به سزای اعمالتان خواهند رساند همانهایی که فعلا بهشان ساتقین ، مانقورد و کلی بد و بیراه می گویید یا مثل لمپنها تهدید و فحاشی می کنید.

   2
   2
  • دوستدار تالش و گیلگ

   من به شما پاسخی دادم به شرط اینکه یول پرس نشرش دهد!.

 4. نمایندگان محترم مجلس، جنابان آقایان پزشکیان و فرهنگی و قاضی پور و بهادری و کریمی و بدری و خالقی و میر زاده
  ووووو دقیقا کجای مجلس نشستن؟؟؟ یول پرس جان در مورد این موضوع کمک مالی به این دوباشگاه (نه آسیایی شدن تراکتور) برو یقه نماینده های مجلس رو بگیر. خیلی محکم پیگیر باش

  23
  5
 5. پس کجا رفتند نمایندگان مجلسمون دم انتخابات حتما پیداشون میشه

  19
  2
 6. شما که خصوصی شدید دیگه چی از جان ما میخواهید ؟
  تا سال قبل که شما هم از بودجه سپاه ارتزاق میکردید
  الان هم تیمهای سپاهان و استقلال و پرسپولیس و صنعت نفت و …. همه دولتی است دولت خودش نمیخواهد اینها واگذار شود

  از طرف دیگر تراکتور مگه سهمیه گرفته که الان طلبکار شدید ؟؟
  منتظرید که یک تیم به مشکل بربخورد شما جایش را بگیرید ؟؟

  7
  20
 7. رضایی
  اندازه بچه دبستانی از فوتبال و بیت المال سر در میاری وجدانا؟ !!!
  رضایی
  ما هیچ خودت شخصیت و غرور نداری این همه چرت و پرت جوک مانندت را برخت می کشند و باز می نویسی من نمیدانم چجوریه تو مخت نمیره واقعا یا از رو نمیری و دری وری هم شده از سر نفخ بلغور میکنی بچه بی مخ چرا فکر میکنی دنیا اشتباه میکنه و اونیکه تو مخت فرو کردی درسته ؟!!! کل دنیا تیم داری فدراسیون اشتباهه بار مالی بر بودجه ملی اشتباهه. …به کی میگم آخه؟ ! ! !

  2
  4
  • دوستدار تالش و گیلگ

   علی خان تو به من بگو اندکی توان علمی برای بحث داری یا هر جا کم میاری مانند بقیه اتان فقط فحاشی می کنی.

   4
   3
 8. کدام بحث علمی را نکردم دوستدار تالش وگلیلک ؟!!!!

  اینکه تیمداری وزارت ورزش کار علمی است وبنده بطور غیر غلمی ردش میکنم؟!!!!
  اینکه تیمهای تحت حمایت وزارت ورزش و فدراسیون از بیت المال ارتزاق بکنند خصوصا”استقلال وپرسپولیس دائم ضرر بدهندمیلیاردها تومان هزینه بر دوش بیت المال بگذارند هیچ بقیه تیمها در مصاف با آنها مورد تبعیض و ناداوری قرار بگیرند امری کاملا” بجا وعلمی است و من ردش بکنم فقط فحاشی کرده ام؟!!!
  اینکه تیم خصوصی بصورت علمی ومستدل وکاملا”منطقی باید در خرید و فروش بازیکنان باید سهم فدراسیون را بدهد در جریمه ها به فدراسیون پول بدهد ولی حمایت نشود چون خصوصی شده است وحداقل بار هزینه بر گرده مردم ندارد امری کاملا”علمی است و قانونی وردش نشان از نداشتن اندک توان علمی برای بحث است ؟!!!!
  اینکه هواداران پرسپولیسی تحت حمایت وزارت ورزش هر ادبیات لجن و لایق فرهنگ خانوادگی خودشان بکنند و به تیراختوری ها فحاشی بکنند نشان از فحاشی بنده است و همپالگی های شما که چنین امری را توجیه هیچ تحسینش هم بکنید نشان از توان علمی برای بحث است ؟!!!!
  عاقلان دانند

  2
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *