خانه / آخرین اخبار / بیانیه جدید گروه مینسک درباره قره‌باغ

بیانیه جدید گروه مینسک درباره قره‌باغ

هیئت های عضو گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا بیانیه مشترکی منتشر کردند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ترند، ایگور پوپف از روسیه، استفان ویسکونتی از فرانسه و اندرو شوفر از امریکا به عنوان روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا بیانیه مشترکی منتشر کردند.

روسای مشترک گروه مینسک در روزهای ۲۷ و ۲۸ ژوئن با سفر به وین و براتیسلاوا با نمایندگان دائمی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، توماس گرمینگر دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا، میروسلاو لاژکاک وزیر امور خارجه اسلواکی و رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا دیدار و آنها را از نتایج دیدارهای اخیر خود از منطقه قفقاز جنوبی و مذاکراتشان با وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مسکو و واشنگتن مطلع کنند.

آنها همچنین با سرهنگ ولادیمیر مناریک رئیس گروه عالی برنامه ریزی سازمان امنیت و همکاری اروپا دیدار کردند. آندره کاسپزیک نماینده شخصی رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در این جلسه حضور داشت.

روسای مشترک گروه مینسک از آزادی همزمان زندانیان آذربایجان و ارمنی در تاریخ ۲۸ ژوئن استقبال کرده و از تلاش های کمیته بین المللی صلیب سرخ در تسهیل این گام مثبت در رابطه با زندانیان دو طرف قدردانی نمودند.

یک دیدگاه

  1. یکی نیست به الهام بئی بگه که دیگردوران تسامح گذشته وبایدبا زور اسلحه بایدقره باغ را گرفت.اینا هنوز درپی مبادله زندانیان هستنددرضمن اروپا باید این لکه ننگ یعنی ارمنستان جعلی راازدامن خودبزداید

    16
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *