خانه / آخرین اخبار / محکومیت «چین» در شورای امنیت
به دلیل رفتار دولت چین با اویغورها؛

محکومیت «چین» در شورای امنیت

دیپلمات‌ها اعلام کردند که آمریکا و آلمان طی یک نشست پشت درهای بسته شورای امنیت سازمان ملل از رفتار چین در قبال اویغورها و دیگر اقلیت ها در این کشور انتقاد کردند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایرنا، آمریکا و آلمان در این نشست روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل از چین به دلیل زندانی کردن بیش از یک میلیون اویغور و اقلیت های دیگر انتقاد کردند. واشنگتن و برلین، چین را به محروم کردن این اقلیت‌ها از حقوق شأن متهم کردند.

بر پایه گزارش خبرگزاری رویترز، چین با انتقادهایی در مورد ایجاد زندان‌های بزرگ در منطقه سین کیانگ نیز روبرو بوده اما پکن اعلام کرده این مراکز برای آموزش با هدف از بین بردن افراط گرایی و یاد دادن مهارت‌های جدید به افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در همین حال جاناتان کوهن نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل در این نشست شورای امنیت سازمان ملل چین را به سرکوب و سوءرفتار با اویغورها متهم کرد. نماینده چین در سازمان ملل نیز در پاسخ به این دیپلمات آمریکایی اعلام کرد که آمریکا و آلمان حقی برای مطرح کردن این مسئله در شورای امنیت سازمان ملل ندارند و این موضوعی داخلی مربوط به چین است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا نیز در مورد این نشست گفت: آمریکا نگران رفتار چین در قبال اویغورها، اتباع قرقیز و قزاق و مسلمانان در منطقه سین کیانگ است.

دیپلمات‌ها بحث مقامات چینی با دیپلمات‌های آمریکایی و آلمانی را در این نشست شورای امنیت با محوریت دیپلماسی پیشگیرانه در قبال آسیای میانه در مورد این مسئله پرتنش گزارش کردند.

یک دیدگاه

  1. هئچ آمریکالیلارادا اعتماد ائلمخ اؤلماز ایکیسیده شیطان صفت دیلر اؤز منافعلرینه خاطیر چین ایله مخالفدیلر.

    6
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *