خانه / آخرین اخبار / بیگی: مجلس در پیگیری موضوع ناتوان است/ قبل از فوت آقای هاشمی امکان استیضاح آخوندی ناممکن بود
آخرین وضعیت پرونده قطار تبریز-مشهد؛

بیگی: مجلس در پیگیری موضوع ناتوان است/ قبل از فوت آقای هاشمی امکان استیضاح آخوندی ناممکن بود

نماینده مجلس گفت: قبل از فوت آقای هاشمی رفسنجانی امکان نداشت که آخوندی وزیر راه وقت را به مجلس بیاوریم. آخوندی وزیر نبود بلکه نماد جریان نئولیبرال بود که تحت حمایت هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری قرار داشت.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناج؛ احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به مسکوت ماندن پرونده قطار تبریز-مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: واقعا جای تاسف است که موضوعی با این اهمیت که جان و روح مردم آذربایجان را آزرده، به علت منافع سیاسی برخی افراد از جریان بیافتد. در اوایل مجلس دهم این حادثه روی داد، امروز که به اواخر مجلس میرسیم هنوز تکلیف پرونده نامشخص باقی مانده است.

وی اظهار داشت: انتظار از کارگزاران دولت این بود که مقصران خون مردم را معرفی و با آنان برخورد کند. اما دست‌هایی پشت‌پرده وجود دارد که نمی گذارد این پرونده به سرانجام برسد. حتی قبل از فوت آقای هاشمی رفسنجانی اصلا امکان نداشت که وزیر وقت راه را به مجلس بیاوریم. آخوندی وزیر نبود بلکه نماد جریان نئولیبرال بود که تحت حمایت هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری قرار داشت.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: بعد از حادثه قطار تبریز-مشهد و افزایش فشار بر دولت، آقای ناطق‌نوری به رئیس جمهور گفته بود که هزینه آخوندی برای دولت زیاد شده و باید او را کنار گذاشت. ۳ماه بعد از حادثه و قبل از فوت آقای هاشمی رفسنجانی عملا امکانی برای برخورد با آخوندی وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: در حادثه پلاسکو ظرف یک هفته وزیرکشور و شهردار تهران را در مجلس حاضر کردند ولی در مورد حادثه قطار تبریز-مشهد این اتفاق نیافتاد، زیرا از اول بنا براین بود که این پرونده از روند رسیدگی دور باشد.

بیگی افزود: ما شاهد حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد هم بودیم از وقوع حادثه‌ای خوشحال نمی‌شویم ولی باید گفت همه مردم ایران از حقوق یکسان و برابری برخوردار هستند. در جریان اتوبوس دانشگاه آزاد متهمان فوری شناسایی شده و رسیدگی انجام گردید ولی در قبال حادثه قطار تبریز-مشهد، رسما تبعبض‌آمیز برخورد می‌کنند که مغایر با اصول قانون اساسی است.

نماینده مردم تبریز یادآور شد: مدیرعامل وقت راه‌آهن خودش اقرار می‌کند که مقصر حادثه است، کنار گذاشته می‌شود ولی بعد از چند ماه مشاهده می‌کنیم که در کسوت معاون حمل و نقل شهردار تهران‌ فعالیت میکند. چنین اقدامی در هیچ کجای جهان انجام نمی‌شود.

بیگی افزود: حمل و نقل تهران با آن مسئولیت سنگین که کمتر از وزارت نیست به کسی سپرده می‌شود که با کوتاهی در مسئولیت خود باعث مرگ چندین نفر از مردم این کشور می‌شود. آیا اگر در مترو تهران حادثه‌ای اتفاق بیافتد پاسخگو خواهد بود؟

وی در پایان تصریح کرد: نگرش‌های سیاسی در همه موضوعات سایه انداخته است. به طور مثال در قضیه شورای شهر تبریز علی‌رغم رای قطعی دادگاه مبنی بر محکومیت اعضای شورای شهر، جریان سیاسی خاصی ورود کرده و روند رسیدگی به پرونده را مختل می‌کند. تلاش می‌شود از صدور آرای سنگین جلوگیری شده و پرونده مشمول فرسایش زمان و اطاله‌دادرسی شود. منافع حزبی افراد بر منافع عمومی و مردمی ترجیح داده می‌شود.

۳ دیدگاه‌ها

  1. آقای بیگی مگرآزربایجان هم جز ایران هست که دولت وقوه قضاییه به این مسئله ورود کنددرتمام مواردتبعیض علیه آزربایجان به خوبی مشاهده میشود

    11
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *