خانه / درباره ما

درباره ما

وب سایت یول‌پرس داری مجوز فعالیت به شماره ۷۷۴۱۴ از هئیت نظارت بر مطبوعات کشور می باشد.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول: بهرام جوادی

تماس با مدیر مسئول

۰۹۰۳۸۷۶۹۴۰۹

modir@yolpress.ir

زیر نظر شورای سردبیری

تماس با شورای سردبیری سردبیر و ارسال خبر

info@yolpress.ir

آدرس دفتر: اورمیه شهرک فرهنگیان اول شمالی ساختمان لعل طبقه ۶ واحد ۸ کدپستی: ۵۷۱۶۸۸۳۶۷۴

تلفاکس: ۰۴۴۳۳۸۶۷۵۶۴

در طول تاریخ، انسان همواره درصدد رشد قدرت دریافتِ خود و جذب اطلاعات از محیط خویش بوده است. او هم‌زمان می‌کوشد تا سرعت، صراحت و تنوع شیوه‌های انتقال این اطلاعات را افزایش دهد. گردش اطلاعات در سایه ‌دست‌یابی بشر به ابزار و تجهیزات کارآمد ارتباطی میسر شده است. در این بستر، انسان همه تلاش خود را به کار می‌گیرد تا انتقال اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان و بهترین شکل ممکن انجام شود که این، خود، سبب اختراع روزافزون وسایل ارتباط جمعی شده است. همچنین بر نقش اطلاعات و ارتباطات به‌عنوان یک منبع ثروت و قدرت تأکید دارد.


ارتباطات نوین، با اختراع چاپ آغاز می‌شود. فنی که قرن هشتم میلادی در چین و قرن پانزدهم در اروپا به وجود آمد، سبب شد تا تعداد زیادی از نسخه‌های یک کتاب، بدون استفاده از جریان دشوار نسخه‌برداری دستی تهیه شود. در قرن هفدهم، در پی روند چاپ کتاب، جزوه و سپس روزنامه پدید آمد. اختراع رادیو در نخستین دهه قرن بیستم، انقلابی بزرگ بود. برخلاف مطبوعات، رادیو نیازمند افراد باسواد نبود و اجباری هم نداشت که برای رساندن پیام به مخاطبان، به حمل و نقل زمینی متکی باشد. پس‌ازآن، تلویزیون با بهره‌گیری از قابلیت‌های رسانه‌های نوشتاری و شنیداری، به بزرگ‌ترین وسیله ارتباط‌جمعی تبدیل شد.

دست‌یابی انسان‌ها به یافته‌های جدید علمی و فن‌آوری ارتباطی در قرن بیستم، به‌ویژه نیمه دوم آن، تحولات بزرگی را درحرکت تمدن بشری ایجاد کرد که این تحولات، آثار گسترده و تعیین‌کننده‌ای برای جوامع در پی داشته است، به‌گونه‌ای که با اختراع ماهواره، اکنون بشر می‌تواند اطلاعات وسیعی را به دست آورد. او می‌کوشد تا افزون بر گسترش تسلط خود بر کره زمین، بر فضا نیز هرچه بیشتر مسلط شود. وسایل ارتباط‌جمعی با ایجاد دگرگونی در جهان، سبب افزایش سرسام‌آور اطلاعات و گردش سریع آن و توسعه روزافزون دانش بشری شده است. ازاین‌رو است که با افزایش گستره دانش بشری به‌ویژه از سال ۱۹۷۰ به بعد، به وجود آمدن پدیده دیگری با عنوان «انفجار اطلاعات» را شاهدیم. به‌موازات این تحولات چشم‌گیر، دیگر مرزهای جغرافیایی معنای خود را ازدست‌داده است و هزاران شبکه تلویزیونی و وب‌سایت خبری در کمترین زمان ممکن اخبار را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

همین اهمیت خبر و لزوم خبررسانی مستقل و خلأ وجود وب‌سایت مستقل منطقه‌ای در ایران،سبب شد بر آن شویم تا با ایجاد وب‌سایت خبری “یول پرس” گامی کوچک در راستای پر کردن این خلأ برداشته و پوشش اخبار را به‌دور از گرایشات سیاسی و حزبی بتوانیم در اختیار مخاطب قرار دهیم.

این وب‌سایت خبری در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران ایجاد و خود را ملتزم به رعایت قانون اساسی و کلیه قوانین حاکم در جمهوری اسلامی، اصل مترقی ولایت‌فقیه و حفظ تمامیت ارضی دانسته و تمامی جریان‌های سیاسی، حزبی و … که خود را ملتزم به موارد فوق الاشعار می‌دانند را پوشش خواهد داد.